Infectious Diseases of Fetus and Newborn Infant

Odzwierciedlając rosnące zainteresowanie i przyspieszone tempo postępu technicznego w tej dziedzinie, książka ta pojawia się w czwartym wcieleniu pięć lat po poprzedniej edycji, po wcześniejszych, trwających siedem lat, ciążach. To jednak nie jest dziecko i nie ma żadnej sugestii, że jego narodziny były przedwczesne. Autorzy poszczególnych rozdziałów przyczynili się do uzyskania stypendium na temat swojego rozdziału, najczęściej poświęcając znaczną część swojej kariery na ten temat. Dyskusje są kompleksowe i w większości autorytatywne. Referencje są obszerne i zawierają odpowiednie artykuły z ostatnich lat 1993. Można oczekiwać, że wydanie to będzie nadal koniecznością dla specjalistów w zakresie chorób zakaźnych, neonatologii i medycyny okołoporodowej. Jest to również bardzo potrzebne odniesienie dla pediatrów, położników, neurologów dziecięcych, specjalistów ds. Kontroli zakażeń w szpitalach, okulistów dziecięcych i audiologów. 35 rozdziałów obejmuje 21 zorganizowanych wokół chorób wywołanych przez określone drobnoustroje i 6 wokół zakażeń bakteryjnych określonych układów narządów; pozostałe 8 zawiera cenne wprowadzenie i rozdziały dotyczące odporności noworodków, prenatalnej i poporodowej diagnozy infekcji, farmakologii przeciwbakteryjnej, czynników położniczych i zakażeń szpitalnych. Niekiedy struktura książki wydaje się bardziej zdeterminowana zainteresowaniami autorów niż strukturą pola. Na przykład rozdział dotyczący farmakologii obejmuje środki przeciwbakteryjne, natomiast środki przeciwwirusowe znajdują się w rozdziałach dotyczących każdego z konkretnych wirusów, leczenie przeciwtoksoplazmatyczne w rozdziale dotyczącym toksoplazmozy, wszystkie inne środki przeciwpasożytnicze w rozdziale dotyczącym wszystkich innych pasożytów i przeciwgrzybicze. agenci w rozdziale dotyczącym infekcji grzybiczych. Innym przykładem jest to, że toksoplazma występuje samodzielnie w całkowicie autorytatywnym rozdziale przez Jacka Remingtona, podczas gdy wszystkie inne pierwotniaki, robaki i prawdopodobnie-pierwotniaki pneumocystyczne są skrócone do jednego krótkiego rozdziału 14 rozdziałów dalej. Zalecam redaktorom ponowne przeanalizowanie struktury rozdziałów do piątej edycji.
Kolejna mała skarga dotycząca edycji książki dotyczy indeksu. Redaktorzy sugerują, że książka może być przydatna dla audiologów, którzy mogą pracować z dziećmi, których głuchota jest wynikiem wrodzonej infekcji. Czytelnik szukający głuchoty lub upośledzenia słuchu w indeksie znajdzie pięć przyczyn, ale nie uwzględnia bakteryjnego zapalenia opon mózgowych, mimo że temat jest omawiany w książce. Z drugiej strony, pod nagłówkiem transfuzja (transfuzje) cytomegalowirus pojawia się pod cytomegalowirusem przenoszonym przez , wewnątrzmacicznym, cytomegalowirusem przenoszonym przez i noworodkowym, cytomegalowirusem przenoszonym przez jako oddzielne i rozłączone wpisy, zamiast w ramach podpozycji. Podobnie, wpisy pod Transfuzją (-ami) obejmują specyficzne czynniki przenoszone przez transfuzję i leczenie infekcji przez transfuzję w losowej kolejności. Ponownie, niektóre logiczne edytowanie indeksu, a także spisu treści, będzie dobrze służyć użytkownikowi książki.
Istnieją pewne zwolnienia, które najprawdopodobniej nie powodują szkód – na przykład dyskusje o zapaleniu szpiku gronkowcowym zarówno w rozdziale dotyczącym gronkowców, jak i rozdziale dotyczącym zapalenia szpiku
[więcej w: zespół turcota, rehabilitacja ud, muzykoterapia warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: muzykoterapia warszawa rehabilitacja ud zespół turcota